Florystyczna droga

W tym wpisie kilka zdań na temat kwiatowej biżuterii oraz mojej zwodowej drogi.

Moje zamiłowanie do biżuterii florystycznej bierze się z faktu, iż jubilerstwo było niegdyś jednym z moich planów na przyszłość. Wybierając liceum plastyczne to właśnie ten kierunek szczególnie przypadł mi do gustu. Manualne zdolności, które posiadam potrzebowały fachu rękodzielniczego. Jubilerstwo, rzeźba, malarstwo, rysunek. Właściwie w każdym z tych kierunków odnajdywałam się lecz już wtedy czułam, że nie są one dla mnie. Na pewno nie pod kątem zawodowym  lecz pozwalające na sprawdzenie się na zasadzie okresu próbnego.

Dziś z sentymentem wracam do tamtych czasów i jestem wdzięczna za tę próbę. Po okresie licealnym przyszedł czas na studia artystyczne – edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na specjalności nowe media. Do dziś uśmiecham się na samą myśl jak mój zawodowy kierunek na przyszłość już wtedy był wspomagany wykształceniem i doświadczeniem. Dziś prowadzenie warsztatów daje mi mnóstwo satysfakcji i energii. Za sprawą specjalizacji nowe media – nabyłam umiejętność przetwarzania rzeczywistości na spontaniczne filmy, ukazujące codzienność, co w dzisiejszych czas bardzo się przydaje.

Sam pomysł na dalsze poszukiwania i kierunek florystyczny nie był dla mnie oczywisty. Natomiast gdy już spróbowałam to zakochałam się po uszy.😊

Aktualnie pracuje i rozwijam się w tej branży 8 rok. Za mną wiele szkoleń, kursów a także florystyczna szkoła podyplomowa z tytułem czeladnika z uprawnieniami do prowadzenia zajęć. Było warto, bowiem dziś wykonuje swój zawód ugruntowana i gotowa na dalsze wyzwania oraz rozwój.

Praca florysty opiera się na kwiatach oraz kontaktach z ludźmi, bowiem poprzez kwiaty tworzę wyjątkowe przesłanie, za pośrednictwem którego ktoś chce komuś podziękować, uszczęśliwić, wyrazić uczucia. Kwiaty to najbardziej elegancki i najmilszy prezent pod słońcem. Osobiście uwielbiam się tym słońcem dzielić i do tego samego namawiam.  Podaruj trochę słońca pielęgnując relacje. Eksperymentuj, wstaw kwiaty do wazonu lub zakup roślinę  i przekonaj się jak działają😊

lleaf

Polecane wpisy

Rosliny we wnetrzach - blog

Rośliny we wnętrzach

Nim zdecydujesz się na uprawę roślin doniczkowych w domu, zaczerpnij wiedzy na temat pielęgnacji wybranych gatunków.

Warsztaty las w słoju katowice

Lasy w słoju – zalety

Wsłuchaj się w szelest liści i śpiew ptaków, zagub się w zapachu świeżego mchu. Oto las w słoju – miniatura natury. Wystarczy tylko odkręcić wieczko, by otworzyć bramę do mikroskopijnego świata leśnej harmonii.